Feedback
Målardukar, Kilramar, Verktyg och Tillbehör

Kilramar.se

Visade produkter

Betalningsalternativ


Vi fraktar med DHL

Följ oss på Twitter

Blitz HardWall - 10 st - Betongkrok för tavlor

Blitz HardWall - 10 st - Betongkrok för tavlor

Blitz HardWall - 10 st - Fiffig tavelkrok för bland annat betongvägg. Ett "finger" följer med för lättare uppspikning på väggen.

Mer information


Pris 49:-


  • Currently 0.00/5

Betyg: 0.0/5 (0 Röster )


Betongkrok för tavlor

Blitz HardWall - 10 st

Fiffig tavelkrok för bland annat betongvägg. Har en liten läpp eller krok, som gör det svårare för tråden att "hoppa av". Spiken som är monteras är av hårt stål för att klara betongväggar.

Ett så kallat "finger" följer med för lättare uppspikning, som även håller fingrarna en bit ifrån vid spikning. Man knäpper fast Blitz HardWall i fingret och håller i fingret under spikningen.

Tunga tavlor? Överväg att borra och använd plugg och skruv istället!

Storleksalternativ

Blitz HardWall Standard:

Diameter: 10 mm
Stålspik: 1,2x12 mm

Blitz HardWall Plus:

Diameter: 12 mm
Stålspik: 1,8x14 mm

Använd alltid skyddsglasögon

Varning vid spikning med stålspikAnvänd ALLTID skyddsglasögon vid spikning av stålspik, som annars kan splittras i små stålbitar vid eventuella felslag.

 

Bilder

Blitz Hard Wall Betongkrok och spik Blitz Hard Wall Betongkrok och spik Blitz Hard Wall Betongkrok och spik

Inga kommentarer finns för tillfället.

Endast registrerade användare kan posta nya kommentarer.

Varukorg  

(Tom)